نوشته‌های این‌جا صرفن دیدگاه نگارنده بوده و لزومن مورد تایید اسلام نیست!

ایگنیشس جی رایلی

مطلب تیتر یک را این‌جا بخوانید

«این فضای امنیتی» و قُبه‌های روی دوش دولت ناسرهنگ‌ها

اشاره: چندی پیش دوستی نگاشته‌ای داشت با عنوان «این فضای امنیتی». هم‌آن‌جا نظراتم را اعلام کردم. این‌که فضای امنیتی معنای دیگری دارد از آن‌چه مراد آن‌جناب بوده! گذشته از آن که اسم فضای امنیتی هم‌خوان با مسمای مراد دوست ما نبود اما هم‌آن‌طور که پیش از این هم نگارنده‌ی این سطور تصور می‌کرد در انحصار دولت گذشته و یا جریان سرهنگ‌ها (به قول جناب رییس جمهور) نیست. برای کسی که از دور فضای پیچیده‌ی سانسور و ممیزی‌های ارشاد دولت آزادی و اصلاحات را شنیده واضح است که این جریان اگر ندای آزادی قلم و بیان و اندیشه بر بیاورند به اندازه‌ی جریان مورد نقدشان انحصارطلب و تمامیت‌خواه‌اند. و آزادی را برای امثال خود و البته در جهت ول‌انگاری و شُل‌دینی جریان می‌دهند.

اما: هرگز هم‌سو با لحن جریان انصار حزب الله و امثال یالثارات نبوده و نیستم! اما آیا این جریان مانند بقیه حق حیات و بیان دارد؟ آن هم در روزهایی که تک‌خوانی بانوان نه‌تنها بی‌خطا معرفی می‌شود بل‌که ارزشی از ارزش‌های مورد تاکید وزارت ارشاد و جریان‌های حامی به حساب می‌آید! توقیف یالثارات به عنوان خط بطلان دیگری بر کاریکاتور «زنده باد مخالف من» بود البته زخمی عمیق بر صورتک آزادی بیان و اندیشه‌ی دولتی که بنا بود به فضای امنیتی بتازد و حقوق‌دان باشد نه سرهنگ!

تتمه: شاید اگر نبود آن چهار-پنج نظر مفقود شده‌ی این نگارنده در مطلبی که به آن اشاره شد، تمام این سطور هم هم‌آن‌جا بیان می‌شد اما این گمان حاصل شد که پالایش‌های متنی در بخش نظرات فعال است که امکان انتشار این جنس نظرات را نخواهد داد. از سویی این دوست عزیز هماره تاکید داشته‌اند که قصد مستعار نویسی نداشته‌اند و با پیش‌فرض شناخته شدن می‌نگارند. اگرچه هم‌این که این‌گونه مطالب را از تریبون‌های دیگرشان منتشر نمی‌کنند مجال اندیشیدنی دیگر را می‌آفریند.

پیرسوک

یالثارات انصار حزب الله

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم

۹۲/۱۰/۲۳ موافقین ۰ مخالفین ۰
و آخِرُ دعوانا اَن الحمدُ لله رب العالمین.../طلبه اُ منفی

نظرها : ۳

خیلی سخت بود نوشته ت
من نفهمیدم چی شد
خو زیر دیپلم حرف بزن ما بی سوادانِ سیاسی هم مطلبو بگیریم!
آره منم نفهمیسم
فقد میدونم ی دعوای سیاسیه بین سه کازرونی که حاج آقا سهراب پور کلیدش زده!!
وای چه میشه اصولگرا و اصلاح طلبا با هم خوب بشن!(فکرشو کن نه جون من واسه چن لحظه به ذهنت خطور کنه)؛البته بغیر از منافقین و فتنه گران که در لباس اصلاحات ظاهر میشند. بخدا یکی بیاد استارتشو بزنه ولی لازمه مردم تفاوت نیروی داخلی انقلاب و نیروی داخلی ضدانقلاب رو بشاسند.

پاسخ طلبه‌ی اُ منفی:
پاسخ:
اگر حرف شما درست باشه و این بحث سه طرف داشته باشه پس ربطی به اصلاح طلب ها نداره! به اصولگرایان به معنای تشکیلاتی هم ارتباطی نداره!
بالاخره باید بحث بشه و سعی هم بشه انصاف رعایت بشه.
چرا فتوای رهبری را سانسور کردی؟

پاسخ طلبه‌ی اُ منفی:
پاسخ:
کدام فتوا؟
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.