نوشته‌های این‌جا صرفن دیدگاه نگارنده بوده و لزومن مورد تایید اسلام نیست!

تصویر تو را بهار باید بکشم

مطلب تیتر یک را این‌جا بخوانید

بصیرت یعنی این‌که همه «شیطان اکبر»اند!

برای کسی که ناظر انتخابات‌های گذشته بوده واضح است که بعد از فتنه‌ی 88 به طور خاص صف‌بندی انتخاباتی شکل دیگری گرفته. طبیعی است که بعضی از نیروهای قدری که حرفی برای گفتن داشته‌اند خام صحنه‌ی غبارآلود شده و از دایره‌ی جمهوری اسلامی خارج شدند. و در نتیجه‌ی طبیعی آن انتخابات و آرایش نامزدها محدودتر از گذشته می‌شود. کسانی در انتخابات حاضر و تأیید می‌شوند که در بدتریت حالت پتانسیل فعال شدن علیه نظام را با محرک فتنه نداشته‌اند. به عبارتی دشمن نبودنشان محرز است. این آرایش را در انتخابات جاری می‌شود دید. نیروهای منتقد نیز افراد معتدلی هستند. مسیرشان مسیر انقلاب است. تفاوت‌ها به طور عمده در سرعت حرکت است.

اما نکته‌ی جالب این است که با تغییر صف‌بندی‌ها یک عنصر ثابت همیشه بوده و هست. آن هم حمله‌ها و تخریب‌هاست. هر چه دایره‌ی رقیبان تنگ‌تر می‌شود و نزدیکی فکری بین این جماعت حاصل می‌شود، باز هم جنس حمله‌ها همان است که بود. با این تفاوت که قبلن به افراطی‌های مخالف، بعدها به مخالفین معتدل و حالا به هر کسی که ذره‌ای اختلاف نظر داشته باشد!

به تصور نگارنده کاری نمی‌شود برای این فضای کثیف کرد. جز این که دعا کنیم و تیر آخرمان را این طور پرتاب کنیم که:

«بعضی‌ها نقطه‌ درگیری را اشتباه می‌کنند؛ خمپاره و توپخانه‌ خودشان را آتش می‌کنند به سمت یک نقطه‌ای که آن‌جا دشمن نیست، آن‌جا دوست است. بعضی‌ها رقیب انتخاباتی خودشان را «شیطان اکبر» به حساب می‌آورند! شیطان اکبر آمریکاست، شیطان اکبر صهیونیسم است؛ رقیب جناحی که شیطان اکبر نیست، رقیب انتخاباتی که شیطان اکبر نیست. من طرفدار زیدم، شما طرفدار عمروئی؛ من شما را شیطان بدانم؟ چرا؟ به چه مناسبت؟ در حالی که زید و عمرو هر دو ادعای انقلاب و اسلام می‌کنند، در خدمت اسلام و در خدمت انقلابند. خط درگیری با دشمن را مشخص کنیم.»(حضرت رهبر)

انتخابات

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

سیدعلی خامنه‌ای

شیطان اکبر

۹۲/۰۳/۰۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
و آخِرُ دعوانا اَن الحمدُ لله رب العالمین.../طلبه اُ منفی

نظرها : ۵

ممنونم که با تحلیل ها و حرف هات کمکم می کنی راه درست ترو انتخاب کنم :)
نیش عقرب نه از ره کینه است اقتضای طبیعتش این است
نباید از شریعتمداری و کیهان ناراحت شد چون طبیعتش همینه. کسی نیست که نیش خورده ی کیهان نباشه. فقط منتظرم ببینم شریعتمداری از کی طرفداری میکنه، به همون رای نمیدم.
مرجان رضایی
من از اینا سر در نمیارم یعنی اهل سیاست نیستم فقط میدونم قصد نداشتم رآی بدم بعد قصدش پیدا کردم کاندیدی که می خواستم بهش رآی بدم رد صلاحیت شد!حالا تکلیف چیه حاج آقا!؟

پاسخ طلبه‌ی اُ منفی:
پاسخ:
یه مشکلی هست که اکثر ما داریم. فکر می‌کنیم انتخابات عرصه‌ی انتخاب بهترین انسان و انسان کامله. در حالی که انتخابات برای انتخاب اصلح یعنی بهترین فرد در بین افراد حاضره. به عبارتی خیر الموجودین. شما هم اگر نگاه کنید حتمن بین این افراد کسی رو پیدا می‌کنید که نزدیک‌تر به شما فکر کنه...
وقتی حضرت رهبر در برابر رد صلاحیت حضرت اکبر سکوت را ترجیح می دهد حضرات اصغر نیز همه را شیطان اکبر می بینند!
احمد فرنود
سلام

با مطلب جدیدی به روزم...

با احترام دعوتید ، سپاس
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.